Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
Darba piedavajums

Daugavpils rajona labākie sportisti, kurus 27. janvārī pasākumā „Sporta laureāts” sumināja rajona padome un apvienība „Sports”, uzsvēra, ka viņiem sports esot kā gaiss vai ūdens un bez tā nevarot dzīvot.

Šogad pirmo reizi tika pasniegts apbalvojuma „Par mūža ieguldījumu sportā”. To un arī „Latgales Laika” balvu saņēma ilūkstietis Heronīms Lapkovskis. „Tieši pirms 60 gadiem es saņēmu pirmo apbalvojumu par uzvaru apriņķa skolēnu slēpošanas sacīkstēs. Vislielākais sasniegums bija dalība PSRS meistarsacīkstēs slēpošanā Sverdlovskā 1953. gadā. Arī šobrīd slēpoju un braucu ar velosipēdu veterānu mačos, piemēram, pagājušajā gadā izcīnīju vairākas medaļas. Priecājos, ka „Latgales Laiks” daudz raksta par sportu. Mīļie, bez sporta nedzīvojiet, tas ir veselības un dzīvesprieka avots! Un brauciet ar velosipēdu!” aicina H.Lapkovskis.

„Latgales Laiks” balvu piešķīra arī Kalupes pamatskolas 9. klases audzēknei, titula „Rajona labākā sportiste jauniete” ieguvējai Inesei Melnei. Viņa sākumskolā izvēlējusies vieglatlētiku, bet no 2003. gada kļuvusi arī par labu lodes grūdēju. Jāievēro lodes grūšanas tehnika nevis jāpumpē muskuļi, skaidro I. Melne. Par savas sportiskās karjeras augstāko virsotni Inese uzskata šogad janvārī Panevežā izcīnīto uzvaru. „Sports man devis visu – varu braukt un apskatīt pasauli, dzīvoju saturīgu, aktīvu un veselīgu dzīvi, norūdījies raksturs, esmu optimiste,” saka Inese. Saviem vienaudžiem, kas aizsēdējušies pie datora, sportiste novēlēja iziet ārā un noiet kājām vismaz sešus kilometrus, lai sajustu, ka dzīvē ir daudz citu labu un interesantu nodarbošanos.

Pilskalnietis Agris Elerts uz balli bija atvedis savu apbalvojumu lādi. Tur viņš ielika „SEB Unibankas” balvu par 1. Latvijas olimpiādē izcīnīto mazo bronzas medaļu un sesto vietu bobslejā divnieku ekipāžām. Šī cīņa izcīnīta kopā ar līksnieti Aldi Škutānu. Agris bija ieradies formas tērpā, ar kuru Latvijas izlase, arī Agris, pēc gadu desmitu pārtraukuma Latviju atveda atpakaļ ziemas olimpiskajā arēnā 1992. gadā Albervilā (Francija).

Kalupes pamatskolas sporta skolotājs Vitālijs Aleksejevs tika atzīts par rajona labāko sporta skolotāju vīriešu grupā. „Manuprāt, nekur tā nesporto kā Kalupē. Tas ir pašvaldības, skolas, iedzīvotāju kopdarbs. 2005. gadā meiteņu vieglatlētu komanda izcīnīja otro vietu Latvijas čempionātā. Kalupē atjaunots sporta laukums, bet šogad pašvaldība solīja finansēt mūsdienīgu hokeja laukumu,” pastāstīja skolotājs. Daugavpils rajona labākās hokeja komandas „Aisbergs” (Kalupes pagasts) treneris Aleksandrs Vabiščevičs stāsta: „Pie mums hokeju spēlē mazi un lieli. Ja nebūtu Kalupes pagasta padomes, Daugavpils rajona padomes un a/s „Daugavpils dzirnavnieks” atbalsta, mēs nespēlētu hokeju, jo tas ir dārgs sporta veids. Pagājušajā gadā Daugavpils čempionātā ierindojāmies ceturtajā vietā, šogad ceram izcīnīt bronzas medaļas.”

Pirmo reizi tika sumināti labākie sporta klubi. Labāko trijniekā ir Naujenes sporta klubs, vieglatlētu klubs „Olimpija”, futbola klubs „Zibens-Zemessardze” un slēpotāju-skrējēju klubs „Bebra”. Labākie sporta skolotāji: Elita Rutkupe un Vladislavs Mackevičs (Ilūkstes 1. vidusskola), Marija Šaršūne (Špoģu vidusskola), Ludmila Korotkova (Eglaines pamatskola) un Vladimirs Novikovs (Ilūkstes 2. vidusskola). Labākie sporta organizatori: Aina Stikāne (Nīcgale), Edgars Kucins (Naujene), Igors Gurjančiks(Višķi) un Vladimirs Sibircevs (Ilūkstes novads).

Labākās komandas: Špoģu vidusskolas sieviešu basketbola komanda, Līksnas pagasta sieviešu volejbola komanda, Ilūkstes novada futbola komanda „Zibens-Zemessardze”, Naujenes pagasta vīriešu basketbola komanda „Bruņinieks”, Vaboles pagasta z/s „Stiebriņi” vīriešu volejbola komanda un Kalupes pagasta vīriešu hokeja komanda „Aisbergs”.Labākās sportistes: vieglatlētes Anna Anfinogenova (VK „Olimpija”), Danuta Ridvanska (Dvietes pagasts) un Sandra Locika (Višķu pagasts). Labākie sportisti: vieglatlēti Dmitrijs Hadakovs (Daugavpils rajona BJSS) un Aleksandrs Titovs (VK „Olimpija”), brīvās cīņas cīkstonis Artūrs Jaunzems (Naujene).

Tituls „Rajona labākā sportiste jauniete” un „Rajona labākais sportists jaunietis” tika piešķirts arī Olgai Čerņavskai un Evijai Ivdrai (Špoģu vidusskola), Konstantīnam Beresņevam (Višķi), Kasparam Čamānam (Ilūkstes novads) un Ērikam Simanovičam (Naujene).

Sporta veterāni: Valērija Puida, Galina Elksniņa un Marija Šaršūne , Jurijs Koposovs, Voldemārs Pinka un Andis Puida.

Labākie sporta spēļu treneri: Vladimirs Vinokurovs (futbola klubs „Ilūkste”), Edgars Kucins (basketbols), Aivars Pudāns (volejbols).

„Rajona labākais sporta spēļu tiesnesis”: Sergejs Pavlovs (basketbols), Alens Vinokurovs (futbols), Imants Melderis (volejbols). A.Vinokurovs Latvijas Futbola federācijas aptaujā par labāko futbola tiesnesi ierindojies trešajā vietā. Labākā sporta tiesneša gods ticis starptautiskās klases tiesnesim brīvajā cīņā Igoram Golubevam (Naujene).

Pašvaldības balvas tika pasniegtas lielākajiem sponsoriem - „SEB Unibanka” Daugavpils filiāles vadītājam Viktoram Krolam un SIA „Gādība” prezidentam Anatolijam Dubinam.

Komentāri
 • 09.02.2006 17:45, Vika, vika_girl@tvnet.lv
  Špoģu sportisti vienmēr ir bijuši labākie, tāpat kā viņu treneri. Vislabākā visu laiku ir bijusi Sandra Locika - dotu viņai tikai pirmo vietu!!!
Pirmdiena, 2017. gada 24. aprīlis
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
LasietLl21. aprīļa numurā
 • Cik viegli ir būt audžuģimenei?
 • Kā zemniekiem veicas ar pieteikšanos platību maksājumiem?
 • Kā Jorans Šteinhauers dziesmās atklāj Daugavpili?


Jurists

Ll slud

Dz

 • 21. Aprīlis
  Ģimene, skola un baznīca uztur dzīvi nomalē https://t.co/7CwqnAWb9c via @LatgalesLaiks
 • 21. Aprīlis
  Ceļmalas un stāvlaukumus piegružo par 100 tūkstošiem https://t.co/vj2I7DyI6U via @LatgalesLaiks
 • 21. Aprīlis
  Latviešu biedrība nevēlas „iesūnot” https://t.co/HdlSFsFvdt via @LatgalesLaiks